HaberTürk gazetesi yazarı Fatih Altaylı, kabinede yaşanmış olan revizyonla ilgili olarak, “Amiral kayığı yazarlarının 28 aydır ‘Bugün değişiyor’ dedikleri kabine değişikliği sonunda dün gerçekleşti. Değişiklikten birkaç saat ilkin ‘Değişim bu gece’ diye yazdım toplumsal medyadan. Aslına bakarsak dün gece daha çok değişim olacaktı. Nedense bazıları şimdilik ‘Haziran’a ertelenmiş” dedi. 

Altaylı, yazısında “Bazı adlar de son dakikada değişmiş gene. Aile Bakanlığı’nın bölüneceği belliydi. Başka bir isim kati gibiydi. Son dakikada değişti. Değişim parti içinde birazcık da eleştiri mevzusu oldu. ‘Bekar aile bakanı mı olur?’ diye. Bence olur. Aslına bakarsan eleştiri bekar olmasına şeklinde görünse de aslen İstanbul Sözleşmesi’nden yana bir isim olmasından kaynaklanıyor sanki. Malum o ki, Erdoğan’ın iki kızına da yakın bir isim. Vedat Alim kesindi. Değişmedi oldu. Tecim Bakanı değişikliği birazcık sürpriz oldu. Ulusal Eğitim Bakanı’nın değişmemesi de bir başka sürpriz oldu. İktidarın güç kaybı ile parti içi dengeler daha kırılgan hale geldiği için ve iktidar ortağını kırmamak ve üzmemek de mühim bir sorun olduğundan artık kabine değişimleri daha zor oluyor ve daha kırılgan hale geliyor. ‘Yaptım oldu’ periyodu geride kalmış şeklinde görünüyor” ifadesini kullandı. 

TIKLAYIN – Kabine revizyonu iki yeni bakanlıkla geldi: Aile Bakanlığı’na Derya Yanık, Emek harcama Bakanlığı’na Vedat Alim atandı

TIKLAYIN – Ruhsar Pekcan, dezenfektan satttığı ortaya çıkan Tecim Bakanlığı’ndan alındı, yerine Mehmet Muş atandı!

TIKLAYIN – Emek harcama ve Toplumsal Güvenlik Bakanı olarak atanan Vedat Alim kimdir?

TIKLAYIN – Aile ve Toplumsal Hizmetler Bakanı olarak atanan Derya Yanık kimdir?

TIKLAYIN – Ruhsar Pekcan’ın yerine gelen Tecim Bakanı Mehmet Muş kimdir?