Tecim Bakanlığı’na getirilen Mehmet Muş, görevi Ruhsar Pekcan’dan devraldı.


Bakanlıkta meydana getirilen devir teslim töreninde Ruhsar Pekcan, görevi Mehmet Muş’a devretti.

PEKCAN, BAŞARILAR DİLEDİ

Pekcan, bakanlığı esnasında hayata geçirdiği projelerle ve çalışmalarla ilgili data vererek, yeni bakana emek verme hayatında başarılar diledi.

“SAYIN CUMHURBAŞKANIMIZA VE AZİZ MİLLETİMİZE TEŞEKKÜR EDİYORUM”

Muş ise, “Ilk olarak bana bu görevi bildiri eden Sayın Cumhurbaşkanımıza ve aziz milletimize teşekkür ediyorum. Görevi devraldığım Sayın Bakanımız Ruhsar Pekcan’a ve cumhuriyet tarihimizin başından bu yana tüm bakanlarımıza yaptıkları hizmetlerden dolayı şükranlarımı sunuyorum. Parlamentoda grup başkanvekilliği görevim esnasında Ruhsar Pekcan’la Tecim Bakanı’nın vazife alanına giren süreçlerle ilgili birçok müzakeremiz oldu. Kendisinin başarı göstermiş çalışmalarını yakinen takip etme fırsatım oldu. Bu anlamda bakanlıkta yapmış olduğu mühim icraatları fazlaca iyi biliyorum. İnşallah bundan sonraki süreçte de kendisinin data ve deneyiminden istifade edeceğiz.

Ticaret Bakanlığı nda devir teslim töreni #1

Esnafıyla, ihracatçısıyla, iş insanı ve emekçisiyle Türkiye’nin geleceğine yön verecek, 2023 vizyonumuza katkı sunacak böylesine mühim bir bakanlığa atanmış olmak benim için büyük bir gurur vesilesidir. Milletimizin bizlere yüklediği sorumluluğun normal olarak bilinci içerisindeyiz. Teslim aldığımız başarı çıtasını daha da yukarılara taşımaktır. Üreten, büyüyen, istihdam oluşturan ve daha fazlaca ihracat icra eden Türkiye vizyonumuza katkı sunmaktır. Bunu hep beraber başaracağız. İnşallah bakanlığımızın vazife alanındaki mevzuları başta sivil cemiyet kuruluşları olmak suretiyle tüm toplumsal paydaşlarla istişare süreçlerini işleterek yürüteceğiz.“ dedi.

Ticaret Bakanlığı nda devir teslim töreni #2

“BU BAKANLIK ESNAFIMIZIN, İŞ İNSANIMIZIN, GİRİŞİMCİMİZİN DÜRÜST BAKANLIĞIDIR”

İş adamlarına ve esnaflara seslenmek istediğini ifade eden Muş, “Bu bakanlık sizin bakanlığınızdır. Bu bakanlık esnafımızın, iş insanımızın, girişimcimizin dürüst bakanlığıdır. Onların sorunları için bizlere gelmesini beklemeyeceğiz. Biz onlara gideceğiz. Esnafımızın derdini onun yanına giderek, çayını içerek dinleyeceğiz. İhracatçımızın mezheplerini sektör sektör ziyaretler yaparak tespit edeceğiz. Bakanlığımızın vazife alanına giren yetkiler çerçevesinde hem yerli hem de yabancı yatırımcı içinde iyileştirilmesi için atılan adımları daha da çoğaltacağız. Kurallı özgür piyasa ekonomisi ve internasyonal tecim ilkelerinden hiçbir şekilde ödün vermeyeceğiz.” şeklinde konuştu.

Ticaret Bakanlığı nda devir teslim töreni #3

“ÜLKENİN EKONOMİK GÜCÜNÜN EN TEMEL GÖSTERGELERİNDEN BİRİSİ, O ÜLKENİN İHRACAT KATKISIDIR”

İhracatçının kendileri için fazlaca mühim bulunduğunu belirten Muş, “Bu sebeple biz biliyoruz ki bir ülkenin ekonomik gücünün en temel göstergelerinden birisi o ülkenin ihracat katkısıdır. İhracatın dış tecim açığımızı kapatması, ülkemizin ana para akışının sağlanması ve tüm sektörlerin harekete geçirilmesi bakımından olağanüstü önemlidir.” dedi. Pekcan ve Muş törende birbirlerine çiçek takdim etti.

Ticaret Bakanlığı nda devir teslim töreni #4